Merkezi yönetim borç, toplam (mevcut Milli Para Birimi) Kaynak: Uluslararası Para Fonu (IMF), Kamu Maliyesi İstatistik Yıllığı ve veri dosyaları.

Merkezi yönetim borç, toplam (mevcut Milli Para Birimi)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Borç doğrudan hükümetin tüm Stok, Sabit vadeli diğer sözleşmeden doğan yükümlülüklerini önemli belirli bir tarih. Para birimi ve para yatırma gibi iç ve dış borçlar, hisse senetleri ve diğer krediler içerir. Hükümet yükümlülükler hisse ve finansal türevler hükümet tarafından tutulan miktarı düşürüldü brüt miktardır. Borç yerine bir akış bir hisse senedi olduğu için, belirli bir tarih, genellikle mali yılın son günü itibarıyla hesaplanır.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: IMF NİN Devlet mali İstatistikleri El Kitabı 2001, uyumlu ile 1993 SNA, tavsiye ettiği bir tahakkuk esaslı muhasebe yöntemi, odak üstünde tüm ekonomik olayları etkileyen varlıklar, borçlar, gelirler ve giderler, sadece bu tarafından temsil edilen nakit işlemleri. Muhasebe dönemi sonunda hisse senedi veri dönem dönem artı akar başında hisse senedi verileri eşit şekilde hisse tüm değişiklikler için hesapları. 1986 kılavuzu sadece borç senetleri olarak kabul edilir. n kamu maliyesi istatistiklerinin yerel para birimi cinsinden rapor edilir. Birçok ülke mali yıla göre kamu maliyesi verileri raporu

Kaynak: Uluslararası Para Fonu (IMF), Kamu Maliyesi İstatistik Yıllığı ve veri dosyaları.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Kamu Kesimi: kamu maliyesi: bütçe Açığı ve finansman