Marka başvurularında, toplam Kaynak: Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO), Dünya Fikri Mülkiyet Göstergeleri ve www.wipo.int/econ_stat. MECLİS Uluslararası Büro bu veri dönüşümü ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

Marka başvurularında, toplam


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Marka başvuru dilekçesi veya (IP) ulusal, bölgesel Fikri Mülkiyet ofisi marka tescili için uygulamalar. Bir marka ya da belirli bir kişi ya da kuruluş tarafından üretilen sağlanan bazı mal veya hizmetleri tanımlayan ayırt edici işarettir. Bir marka mal veya hizmet tanımlamak için özel hakkı sağlayarak işareti sahibi için koruma sağlar, ya da başka bir şey kullanmak için izin için geri ödeme için. Koruma süresi değişir, ama bir marka sonsuza kadar ek ücret ödeme zaman sınırı ötesinde uzatılabilir.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: A trademark is a distinctive sign identifying goods or services as produced or provided by a specific person or enterprise. A trademark protects the owner of the mark by ensuring exclusive right to use it to identify goods or services or to authorize another to use it. The period of protection varies, but a trademark can be renewed indefinitely for an additional fee.

Kaynak: Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO), Dünya Fikri Mülkiyet Göstergeleri ve www.wipo.int/econ_stat. MECLİS Uluslararası Büro bu veri dönüşümü ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Altyapı: Teknoloji