Hizmetleri, vb., katma değer (cari US$) Kaynak: Dünya Bankası, ulusal hesaplar veri ve OECD Ulusal Hesaplar veri dosyaları.

Hizmetleri, vb., katma değer (cari US$)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Hizmetleri USSS bölümler 50-99 karşılık gelir. Değeri toptan ve Perakende Ticaret Oteller ve restoranlar da dahil olmak üzere), ulaşım, ve Hükümet, mali, mesleki ve kişisel hizmetler katma eğitim, sağlık ve gayrimenkul hizmetleri olarak sayılabilir. Ayrıca dahil izafi banka hizmet ücretleri, ithalat vergileri ve herhangi bir istatistiksel farklılıklar ulusal Derleyiciler gibi farklılıklar yeniden ölçeklendirilmesi doğan tarafından kaydedildi. Katma değer tüm çıkışlar ekleyerek ve ara girdi düşüldükten sonra bir sektör net çıktı. Kesintiler için yapmadan hesaplanır doğal kaynakların uydurma varlıklar veya tükenmesi ve bozulması suretiyle yapılacaktır. Değeri Sanayi kökenli Uluslararası Standart Sanayi Sınıflaması (USSS), revizyon 3 ile belirlenir ekledi. Veri cari AMERİKAN Doları.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Gross domestic product (GDP) represents the sum of value added by all its producers. Value added is the value of the gross output of producers less the value of intermediate goods and services consumed in production, before accounting for consumption of fixed capital in production. The United Nations System of National Accounts calls for value added to be valued at either basic prices (excluding net taxes on products) or producer prices (including net taxes on products paid by producers but excluding sales or value added taxes). Both valuations exclude transport charges that are invoiced separately by producers. Total GDP is measured at purchaser prices. Value added by industry is normally measured at basic prices.

Kaynak: Dünya Bankası, ulusal hesaplar veri ve OECD Ulusal Hesaplar veri dosyaları.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Ekonomik Politika Ve Borç: Ulusal hesaplar: US$ cari fiyatlar: katma Değer