Hava taşımacılığı, yük (milyon ton-km) Kaynak: Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü, Dünya Sivil Havacılık İstatistikleri ve UN personel tahminleri.

Hava taşımacılığı, yük (milyon ton-km)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Hava yük taşımacılığı hacmi, hızlı ve diplomatik çantalar her uçuş aşaması (bir sonraki iniş kalkış gelen bir uçağın operasyonu), kat kilometre metrik ton cinsinden yapılan yolculuk.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: İstatistiksel kullandığı için, kalkış iniş yaptı sayısına eşit veya uçuş aşamaları uçtu. Uçuş sahneye çıkar, bir sonraki iniş için gelen bir uçağın çalışma. Uçuş bir sahne ya uluslararası ya da yerel olarak sınıflandırılır. Uluslararası uçuş aşama ya da bir Devletin ülkesinde, hem de terminalleri, hangi havayolu iş asıl yeri olan Durumu daha başka bir şeydir. n Yurtiçi uçuş aşamada uluslararası olarak sınıflandırılamaz. İç hat uçak aşamaları tüm uçuş aşamalarında bir hava ile bir Devletin iç sınırları içinde puan arası uçakla vardır bu durumda olan taşıyıcı. Bir Devlet ve bölgeye ait arasında uçuş aşamaları yanı sıra iki ülke arasında herhangi bir uçuş aşamaları, yerli olarak sınıflandırılmış olmalıdır. Bu bir aşama, uluslararası sularda Haç olsa bile, ya da başka bir Devletin sınırları içinde geçerlidir. n Navlun ton-kilometre navlun metrik ton bir kilometre taşıdı tedbirleri uygulandı. Yük-km ton ürün freight, express, diplomatik çanta sahnenin her uçuş sahneye taşınan ton sayısı çarpılarak elde edilen toplamına eşitmesafe. IBS istatistiksel amaçlı yük express ve diplomatik çanta ama yolcu Bagaj içerir.

Kaynak: Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü, Dünya Sivil Havacılık İstatistikleri ve UN personel tahminleri.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Altyapı: Ulaşım