Hava taşımacılığı, kayıtlı taşıyıcı gidiş dünya çapında Kaynak: Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü, Dünya Sivil Havacılık İstatistikleri ve UN personel tahminleri.

Hava taşımacılığı, kayıtlı taşıyıcı gidiş dünya çapında


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Kayıtlı taşıyıcı gidiş kalkışta kalkışta dünya çapında yurtiçi ve yurtdışında havayolu şirketleri, ülkedeki kayıtlı.

Yorumlar: Mal ihracat payı Sınıflandırılmamış ticaret nedeniyle yüzde 100 miktar olmayabilir.

Notlar:

Yöntem: Hava taşımacılığı, veri toplam (uluslararası ve yurtiçi trafik havayolu tarafından yürütülen planlanmış bir ülkede tescilli temsil eder. İstatistiksel kullandığı için, kalkış iniş yaptı sayısına eşit veya uçuş aşamaları uçtu. Uçuş sahneye çıkar, bir sonraki iniş için gelen bir uçağın çalışma. Uçuş bir sahne ya uluslararası ya da yerel olarak sınıflandırılır. Uluslararası uçuş aşama ya da bir Devletin ülkesinde, hem de terminalleri, hangi havayolu iş asıl yeri olan Durumu daha başka bir şeydir. n Yurtiçi uçuş aşama sınıflandırılamaz değil uluslararası olarak. İç hat uçak aşamaları tüm uçuş aşamalarında bu durumda olan bir havayolu şirketi tarafından bir Devletin iç sınırları içinde puan arası uçakla vardır. Bir Devlet ve bölgeye ait arasında uçuş aşamaları yanı sıra iki ülke arasında herhangi bir uçuş aşamaları, yerli olarak sınıflandırılmış olmalıdır. Bu bir aşama, uluslararası sularda Haç olsa bile, ya da başka bir Devletin sınırları içinde geçerlidir.

Kaynak: Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü, Dünya Sivil Havacılık İstatistikleri ve UN personel tahminleri.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Altyapı: Ulaşım