Harcamaları yüksek öğrenim (% hükümet harcamaları eğitim) Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Harcamaları yüksek öğrenim (% hükümet harcamaları eğitim)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Üniversite eğitimi için yapılan harcamalar eğitim genel toplam hükümet harcamalarının yüzdesi olarak ifade edilir. Genel hükümet genellikle yerel, bölgesel ve merkezi yönetimler anlamına gelir.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Yüksek öğrenim harcamalarının payı eğitimde kamu harcamalarının Toplam Eğitim (tüm seviyeler birlikte) toplam hükümet harcamaları tarafından üniversite eğitimi için devlet harcamaları bölünmesiyle, ve 100 ile çarparak bulunur. Veri toplama Dünya Bankası tahminine göre. eğitim n Veri yıllık eğitim araştırması için resmi yanıtlardan UNESCO İstatistik Enstitüsü tarafından toplanır. Tüm veriler Uluslararası Standart Eğitim Sınıflandırması (ISCED) uluslar arası eğitim programları karşılaştırılabilir olmasını sağlamak için eşleştirilir seviye. Geçerli sürüm resmi olarak 2011 yılında UNESCO Üyesi ülkeler tarafından benimsendi. n referans yıl olan verileri sunulmaktadır okul yıl yansıtır. Bazı ülkelerde okul yıl boyunca yayılan iki Takvim yılı (Haziran 2011 Eylül 2010-örneğin,)

Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Eğitimi: Giriş