Gıda, içecek ve tütün (% katma değer üretim) Kaynak: Birleşmiş Milletler Endüstriyel Gelişme Örgütü, Endüstriyel İstatistiklerin Uluslararası Yıllığı.

Gıda, içecek ve tütün (% katma değer üretim)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Katma değer üretim toplamı brüt çıkış daha az değer Ara girdi olarak kullanılan üretim için sanayi sınıflandırılır USSS büyük bölümü D. Gıda, içecek ve tütün karşılık USSS bölümler 15 ve 16.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Üretim değeri sanayi tarafından eklenmiştir dağılımıyla ilgili verileri Birleşmiş Milletler Endüstriyel Kalkınma Örgütü (UNIDO) tarafından sağlanır. Ozon tüketimine ulusal ve uluslararası kaynaklar, Birleşmiş Milletler İstatistik Bölümü, Dünya Bankası, işbirliği ve Ekonomik Kalkınma Örgütü ve Uluslararası Para Fonu (IMF) da dahil olmak üzere çeşitli veriler elde eder. Zamanla karşılaştırma iyileştirmek ve sanayi sayımları, bilgileri, ulusal ve uluslararası kuruluşlardan istatistikleri, yayınlanmamış veri ile bu veri takviyeleri ve ozon tüketimine ülke genelinde alanında toplar ve ozon tüketimine Sekreterliği tarafından tahmin ediyor. Bununla birlikte, kapsama eksik, özellikle kayıt dışı sektör için olabilir. Girişler ve çıkışlar üzerinde doğrudan bilgi olmadığı zaman, tahminler, Sanayi toplamları hataları neden olabilir kullanılabilir. Dahası, ülkeler başvuru süreleri (takvim veya mali yıl) ve değerleme yöntemleri (temel ya da üretici fiyatları) farklı katma değer tahmin etmek için kullanın.

Kaynak: Birleşmiş Milletler Endüstriyel Gelişme Örgütü, Endüstriyel İstatistiklerin Uluslararası Yıllığı.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Ekonomik Politika Ve Borç: Ulusal hesaplar: Hisse GSYİH ve diğer