Gelişmiş sağlık tesisleri, kentsel (% kentsel nüfus ile erişim) Kaynak: KİM Su Tedarik ve Sanitasyon (http://www.wssinfo.org/) için UNICEF Ortak İzleme Programı (JMP)/.

Gelişmiş sağlık tesisleri, kentsel (% kentsel nüfus ile erişim)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Gelişmiş sağlık hizmetlerinden nüfusun gelişmiş sağlık tesisleri kullanma yüzdesini gösterir. Gelişmiş sağlık tesisleri insan iletişim insan dışkısı hijyenik ayrılmasını sağlamak için muhtemeldir. Flush/floş dökün içermektedir (borulu kanalizasyon sistemi, septik tank, çukur tuvalet için), havalandırmalı geliştirilmiş çukur (VIP) hela, döşeme ile çukur tuvalet ve kompost tuvalet.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Sağlık hizmetlerine erişim veri ulusal sayım ve ulusal temsili hane halkı araştırmalarına dayanarak Dünya Sağlık Örgütü (who) ve Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu Ortak İzleme Programı (UNICEF) tarafından üretilmektedir. Su ve sanitasyon için kapsama oranları çalışmayan sistemler içerebilir servis sağlayıcılar, bilgi üzerinde hane aslında imkanları hakkında hizmet kullanıcılarının bilgi yerine temel alır. n tahminlere dayalı Olsa da, Ortak İzleme Programı raporları erişim terimi kullanıldığı için erişim olarak kullanın,  Binyıl Kalkınma Hedefi, su ve sağlık içme için hedef. Binyıl Kalkınma Hedefleri izleme, gelişmiş sağlık tesisi İçin n hijyenik olarak insan teması insan dışkısı ayıran biri olarak tanımlanır. Gelişmiş sağlık tesisleri kanalizasyon bağlantısı ile floş tuvaletler için basit ama korumalı pit tuvaletler arasında değişir. Etkili olabilmesi için, imkanları doğru inşa edilmiş ve düzgün bir şekilde muhafaza edilmelidir.

Kaynak: KİM Su Tedarik ve Sanitasyon (http://www.wssinfo.org/) için UNICEF Ortak İzleme Programı (JMP)/.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: , Sağlık, Hastalık önleme