Gebeliği önleyici yöntem kullanma (% kadınlar yaşları 15-49) Kaynak: UNICEF Dünya Çocuklarının ve Childinfo, Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü Dünya Kontraseptif Kullanımı, Nüfus ve Sağlık Araştırmaları da dahil olmak üzere ev anketleri ve Çoklu Gösterge Küme Anketler Devlet.

Gebeliği önleyici yöntem kullanma (% kadınlar yaşları 15-49)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Kontraseptif yaygınlık oranı, herhangi bir doğum kontrolü pratik olan pratik ya da kadınların yüzdesidir. Genellikle evli kadınlar 15-49 yaş için ölçülür.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Kontraseptif yaygınlık bütün yöntemler etkisiz geleneksel yöntemlerin yanı sıra son derece etkili modern yöntemler yansıtır. Kontraseptif yaygınlık oranları esas hanehalkı anketleri, Nüfus ve Sağlık Araştırmaları, Çoklu Gösterge Küme Anketler, kontraseptif yaygınlık anketler de dahil olmak üzere elde edilir. Bekar kadınlar çoğunlukla tahminlere önyargı olabilir bu tür anketler, dışındadır.

Kaynak: UNICEF Dünya Çocuklarının ve Childinfo, Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü Dünya Kontraseptif Kullanımı, Nüfus ve Sağlık Araştırmaları da dahil olmak üzere ev anketleri ve Çoklu Gösterge Küme Anketler Devlet.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sağlık: Üreme Sağlığı