Düzeltilmiş net tasarruf da dahil olmak üzere partikül emisyon hasar (% GSMH) Kaynak: Dünya Bankası çalışanlarının tahminleri Dünya Bankası ülkelerin Değişen Zenginlik kaynakları ve yöntemleri: Ölçme Yeni bin yılda Sürdürülebilir Kalkınma (2011).

Düzeltilmiş net tasarruf da dahil olmak üzere partikül emisyon hasar (% GSMH)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Düzeltilmiş net tasarruf eksi enerji kaybı, mineral kaybı, net orman azalması ve karbon dioksit artı eğitim harcamaları ve net ulusal tasarruf miktarı ve partikül emisyonları hasar.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Düzeltilmiş net tasarruf dört ayarlamalar yaparak brüt tasarruf standart ulusal muhasebe tedbirler türetilmiştir. İlk olarak, üretilen varlıkların sabit sermaye tüketimi tahminleri net tasarruf elde etmek için kullanılıyor. İkinci olarak, eğitim, mevcut kamu harcamaları net tasarruf (standart ulusal muhasebe bu harcamaları tüketim olarak kabul edilir) eklenir. Üçüncü olarak, doğal kaynakların çeşitli tükenmesi tahminleri varlık değerleri ayıklama ve hasat ile ilişkili düşüş yansıtmak için kullanılıyor. Ve dördüncü, kesintiler karbon tazminat için yapılır dioksit emisyonları ve yerel kirliliği. n Tahminleri kaynak tükenmesi dayalı değişim gerçek zenginlik yöntemi açıklanan Hamilton ve Ruta (2008), hangi tahminleri tükenmesi gibi oran arasındaki toplam değer kaynak ve kalan rezerv ömrü. Kaynak toplam değeri kaynak çekimi mevcut ve gelecekteki kira değeridir. Ekonomik bir kira üretimin belirli bir faktör için aşırı bir dönüş temsil eder. Doğal kaynaklar, üretilen değil, çünkü kiralar doğuran

Kaynak: Dünya Bankası çalışanlarının tahminleri Dünya Bankası ülkelerin Değişen Zenginlik kaynakları ve yöntemleri: Ölçme Yeni bin yılda Sürdürülebilir Kalkınma (2011).

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Ekonomi Politikası Ve Borç: Ulusal hesaplar: Ayarlanabilir tasarruf ve gelir