Düşük ortaöğretim tamamlama oranı, erkek (% ilgili yaş grubu) Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Düşük ortaöğretim tamamlama oranı, erkek (% ilgili yaş grubu)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Düşük ortaöğretim tamamlama oranı daha düşük ortaöğretim son sınıf (genel ve ön-mesleki) brüt emme oranı olarak ölçülür. Ortaokul son sınıfta yeni girenlerin sayısı, yaşı ne olursa olsun, ortaokul son sınıf giriş yaşında nüfusa bölünmesiyle hesaplanır.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Ortaokul tamamlama oranı olarak hesaplanan sayıda yeni girenler (kayıt eksi tekrarlayıcı) son sınıf alt orta öğretim, yaşları ne olursa olsun, bölü nüfus girişinde yaş için son sınıf alt orta öğretim. eğitim n Veri yıllık eğitim araştırması için resmi yanıtlardan UNESCO İstatistik Enstitüsü tarafından toplanır. Tüm veriler Uluslararası Standart Eğitim Sınıflandırması (ISCED) uluslar arası düzeyde eğitim programları karşılaştırılabilir olmasını sağlamak için eşleştirilir. Geçerli sürüm oldu resmen 2011 yılında UNESCO Üyesi ülkeler tarafından benimsendi. Nüfus verileri, BM Nüfus Bölümü çekilir. Nüfus verileri için tek bir kaynak kullanarak standartlaştıran tanımları, tahminler ve aradeğerleme yöntemleri, ülke genelinde tutarlı bir metodoloji sağlamak ve ulusal sayımlarda sayım potansiyel sorunları en aza indirmek. n referans yıl olan verileri sunulmaktadır okul yıl yansıtır. Bazı ülkelerde okul yıl boyunca yayılan iki Takvim yılı (Haziran 2011 Eylül 2010-örneğin,)

Kaynak: Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve İstatistik (UNESCO) Kültür Örgütü Enstitüsü.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Eğitim: Sonuçlar