Düşük doğum ağırlığı bebekler (% doğum) Kaynak: UNICEF, Dünya Çocuklarının Durumu, Childinfo ve Nüfus ve Sağlık Araştırmaları.

Düşük doğum ağırlığı bebekler (% doğum)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Düşük doğum ağırlığı bebekler yenidoğan anlamlı doğum sonrası kilo kaybı oluştu önce 2 bin 500 gramdan az, ölçüm yaşamın ilk bir saat içinde kullanılması ile tartım.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Maternal yetersiz beslenme ile ilişkili olduğu, düşük doğum ağırlığı, bebek ölüm riskini yükseltir ve bebeklik ve çocukluk döneminde büyüme stunts. Ayrıca düşük doğum ağırlıklı bebekler, diyabet ve kardiyovasküler hastalıklar gibi bulaşıcı olmayan hastalıklara daha yatkın olduğuna dair kanıtlar ortaya çıkıyor. Düşük doğum ağırlıklı bir bebek çok erken doğduğu veya gebelik yaşı için küçük bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Ayrıca gebelik yaşı için küçük bebekler erken doğan, en kötü prognoz var. düşük ve orta gelirli ülkelerde doğum ağırlığı öncelikle kötü anne sağlığı kaynaklanıyor n düşük vebeslenme. Üç faktör var en çok etki: kötü maternal beslenme durumu önce gebe kalma, annenin kısa boy nedeniyle çoğunlukla yetersiz beslenme ve enfeksiyonlar sırasında çocukluk), ve kötü beslenme gebelikte (Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu [UNICEF], www.childinfo.org).

Kaynak: UNICEF, Dünya Çocuklarının Durumu, Childinfo ve Nüfus ve Sağlık Araştırmaları.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: ve Sağlık: Beslenme