Durum barış koruyucuları (sayıda asker, polis ve askeri gözlemci olarak görev) Kaynak: BM Barış Operasyonları Bölümü/.http://www.un.org/en/peacekeeping

Durum barış koruyucuları (sayıda asker, polis ve askeri gözlemci olarak görev)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Peacebuilders ve barış gücünün varlığı barış kurma ve barış içinde aktif. Barış ya da çatışma yönetimi ve sürdürülebilir barış ve kalkınma için zemin hazırlamaya her düzeyde ulusal kapasitelerinin güçlendirilmesi yoluyla çatışma içine lapsing tekrarlayan riskini azaltır. Temel güvenlik mücadele durdurulmuştur nerede barış, ancak kırılgan, korumak, sağlamak ve uygulama anlaşmaları, barışı elde yardımcı olmak için barış. Kimse gidip çatışmayı önlemek için istekli olduğu savaştan zarar görmüş bölgelerden barış gücü dağıtmak için ya tırmanan dönüyor. Barış gücü, polis, asker ve askeri gözlemciler vardır.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Peacekeepers include police, troops, and military observers. UN peacekeeping operations are authorized by the UN Secretary-General and planned, managed, directed, and supported by the United Nations Department of Peacekeeping Operations and the Department of Field Support. The UN Charter gives the Security Council primary responsibility for maintaining international peace and security, including the establishment of a UN peacekeeping operation. Data are presented as of December of a given year. n Peacebuilding and peacekeeping refer to operations that engage in peace building (reducing the risk of lapsing or relapsing into conflict by strengthening national capacities for conflict management and laying the foundation for sustainable peace and development) or peacekeeping (providing essential security to preserve the peace where fighting has been halted and to assist in implementing agreements achieved by the peacemakers).

Kaynak: BM Barış Operasyonları Bölümü/.http://www.un.org/en/peacekeeping

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Kamu Sektörü: Çatışma ve kırılganlık