Doğurganlık oranı, toplam (kadın başına doğum) Kaynak: (1) Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü. Dünya Nüfusu Görünümü, (2) Birleşmiş Milletler İstatistik Bölümü. Nüfus ve hayat İstatistiklerinin Rapor (çeşitli yıllar), (3) nüfus Sayımı raporları ve diğer istatistiksel yayınlar, ulusal istatistik ofisleri, (4) Eurostat: Demografik İstatistikler, (5) Sekretarya Pasifik Topluluk: İstatistik ve Demografi Programı, ve (6) ABD nüfus Sayımı Bürosu: Uluslararası Veritabanı.

Doğurganlık oranı, toplam (kadın başına doğum)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Toplam doğurganlık oranı ise doğurganlık çağında sonuna kadar canlı ve geçerli yaşa özel doğurganlık oranları doğrultusunda çocuk sahibi olma olsaydı bir kadın için doğacağını çocuk sayısını gösterir.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Üreme sağlığı, fiziksel ve zihinsel durumu iyi olmak, üreme sistemi fonksiyonları ve süreçleri ile ilişki içindedir. Elde üreme sağlığı anlamı, gebelik ve doğum, güvenli ve etkili doğum kontrolü sırasında eğitim ve hizmetleri ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların önlenmesi ve tedavisi vardır. Gebelik ve doğum komplikasyonları ölüm önde gelen nedenidir ve gelişmekte olan ülkelerde üreme yaşındaki kadınlar arasında sakatlık vardır. doğurganlık oranları önemli kayıt sistemlerine kayıtlı canlı doğumlarla ilgili verilere dayanan n Toplam ya, sayım veya örnekleme araştırmalarında, bu sistemlerin olmaması. Tahmini fiyatlar genelde yakın geçmişte doğurganlık güvenilir önlemler olarak kabul edilir. Yaşa özel doğurganlık oranları üzerine ampirik bir bilgi mevcut olduğu bir model gençler için doğum payını tahmin etmek için kullanılır. Hayati kayıt sistemi olmayan ülkeler için doğurganlık oranları genellikle eğilimleri daha önceki yıllarda yapılan nüfus sayımları ve araştırmaları gözlenen extrapolations dayanmaktadır.

Kaynak: (1) Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü. Dünya Nüfusu Görünümü, (2) Birleşmiş Milletler İstatistik Bölümü. Nüfus ve hayat İstatistiklerinin Rapor (çeşitli yıllar), (3) nüfus Sayımı raporları ve diğer istatistiksel yayınlar, ulusal istatistik ofisleri, (4) Eurostat: Demografik İstatistikler, (5) Sekretarya Pasifik Topluluk: İstatistik ve Demografi Programı, ve (6) ABD nüfus Sayımı Bürosu: Uluslararası Veritabanı.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sağlık: Üreme sağlığı