Doğum oranı, ham (1.000 kişi) Kaynak: (1) Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü. Dünya Nüfusu Görünümü, (2) Birleşmiş Milletler İstatistik Bölümü. Nüfus ve hayat İstatistiklerinin Rapor (çeşitli yıllar), (3) nüfus Sayımı raporları ve diğer istatistiksel yayınlar, ulusal istatistik ofisleri, (4) Eurostat: Demografik İstatistikler, (5) Sekretarya Pasifik Topluluk: İstatistik ve Demografi Programı, ve (6) ABD nüfus Sayımı Bürosu: Uluslararası Veritabanı.

Doğum oranı, ham (1.000 kişi)


Yayın Tarihi : 28 Aralık 2015

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Ham doğum oranı canlı doğum yılı, 1000 nüfus başına yıl ortası tahmini sırasında meydana gelen sayısını gösterir. Kaba doğum hızından kaba ölüm oranı çıkarılarak sağlar geçiş yokluğunda nüfus değişim oranı eşit olan doğal artış hızı,.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Hayati oranları demografik analizi üzerine ulusal istatistik ofisleri ve diğer kurumlar tarafından doğum ve ölüm kayıt sistemleri, sayım ve örnek anket verileri, ya dayanır. Yüksek gelirli bazı ülkeler için en son yıl verileri geçici tahminler hayati kayıtları dayanmaktadır. Tahminler, daha önceki yıllarda birçok ülke için tahminler düzeyleri ve eğilimleri extrapolations dayalı ya da Birleşmiş Milletler Nüfus Dairesi nüfus tahminleri ve projeksiyonları ilişkilendirmeye.

Kaynak: (1) Birleşmiş Milletler Nüfus Bölümü. Dünya Nüfusu Görünümü, (2) Birleşmiş Milletler İstatistik Bölümü. Nüfus ve hayat İstatistiklerinin Rapor (çeşitli yıllar), (3) nüfus Sayımı raporları ve diğer istatistiksel yayınlar, ulusal istatistik ofisleri, (4) Eurostat: Demografik İstatistikler, (5) Sekretarya Pasifik Topluluk: İstatistik ve Demografi Programı, ve (6) ABD nüfus Sayımı Bürosu: Uluslararası Veritabanı.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sağlık: Nüfus: Dynamics