Cep telefonu abonelikleri (100 kişi başına) Kaynak: Uluslararası Telekomünikasyon Birliği, Dünya Telekomünikasyon/ICT Gelişme Raporu ve veritabanı.

Cep telefonu abonelikleri (100 kişi başına)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Hücresel mobil telefon abonelikleri klasik telefon hücresel teknolojisini kullanarak erişim sağlayan ortak bir cep telefonu servis abonelikleri. Göstergesi (ayrılmıştır) faturalı abonelik ve aktif ön ödemeli hesap sayısı sayısı (yani son üç ay içinde kullanılmış olan) içerir. Gösterge sesli iletişim sunan tüm cep telefonu abonelikleri için geçerlidir. Veri kartları veya USB modemler üzerinden abonelikleri, halka açık mobil veri hizmetleri, özel trunk mobil radyo, telepoint, radyo, anons ve telemetri abonelikleri dışlar hizmetleri.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Kamu mobil telefon hizmeti abonelik ifade eder ve Kamu Anahtarlamalı Telefon şebekesine erişim (kullanıcı hesabı), cep telefonu teknolojisi, ön ödemeli, son üç ay içinde aktif SIM kart. sayısı da dahil olmak üzere kullanarak sağlar Bu hem analog ve dijital hücresel sistemler (TIBBİ-2000 (Üçüncü Nesil, 3G ve 4G abonelikleri, ama mobil veri kartı veya USB modem ile geniş bant abonelikleri dışlar. Devlet cep telefonu veri hizmetleri, özel trunk mobil radyo, telepoint veya radyo çağrı ve telemetri hizmetleri abonelikleri de tutulmalıdır. Bu tüm mobil içermelidir sesli iletişim sunan hücresel abonelikleri. cep telefonu aboneleri n Verileri ülke (telekomünikasyon sorumlu genellikle düzenleyici Telekomünikasyon Kurumu veya Bakanlığı) düzenli olarak ve en az yılda bir kez, telekomünikasyon operatörleri toplayan idari veriler kullanılarak elde edilmiştir. bu gösterge için n Verilere kolayca ülkelerin yaklaşık yüzde 90 ı için kullanılabilir, ya da ITU Dünya Telekomünikasyon Göstergeleri anket yoluyla veya resmi bilgi Bakanlığı veya Düzenleyici kurumun internet sitesinde mevcut. Geri kalan bilgiler olabilir operatörlerin veri (esas faaliyet raporları yoluyla) ve piyasa araştırma raporları ile tamamlanır. yoluyla toplanmış olması n Cep telefonu abonelikleri (100 kişi başına) göstergesi tüm cep telefonu aboneliği ülkenin nüfusuna bölünmesiyle elde edilen ve 100 ile çarpılır.

Kaynak: Uluslararası Telekomünikasyon Birliği, Dünya Telekomünikasyon/ICT Gelişme Raporu ve veritabanı.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Altyapısı İletişim