CO2 emisyonları katı yakıt tüketimi (toplam%) Kaynak: Karbondioksit Bilgi ve Analiz Merkezi, Çevre Bilimleri Bölümü, Oak Ridge Ulusal Laboratuvarı, Tennessee, Amerika Birleşik Devletleri.

CO2 emisyonları katı yakıt tüketimi (toplam%)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Katı yakıt tüketiminden kaynaklanan karbon dioksit emisyonları enerji kaynağı olarak kömür kullanımından ağırlıklı emisyon bakın.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: ABD Enerji Bakanlığı Karbondioksit Bilgi ve Analiz Merkezi (CDİAC) hesaplar yıllık antropojenik emisyon verileri fosil yakıt tüketimi (Birleşmiş Milletler İstatistik Bölümü Dünya Enerji Veri Seti) ve dünya çimento üretim (ABD Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Jeolojik Araştırma Kurumu (USGS 2011)). Küresel karbondioksit emisyonları tahminlere göre ise bu rakam yüzde 10 ortalama yakıt kimya ve kullanımı küresel olarak hesaplanan () içinde doğru olmasına rağmen, ülke tahminleri büyük hata sınırları olabilir. Trendleri tutarlı bir zaman serisi tahmini daha fazla olma eğilimindedir bireysel değerler daha doğru. n Her yıl CDİAC son bulgular ve düzeltmeleri içeren 1949 yılından bu yana tüm zaman serisi yeniden hesaplar. Tahminler yararlanan ülkeler arasında yakıt apportioning zorluğu nedeniyle yakıtlar uluslararası taşımacılık gemi ve uçaklarına sağlanan hariç.

Kaynak: Karbondioksit Bilgi ve Analiz Merkezi, Çevre Bilimleri Bölümü, Oak Ridge Ulusal Laboratuvarı, Tennessee, Amerika Birleşik Devletleri.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Çevre Emisyonları