Balık türleri, tehdit Kaynak: Froese, R., Pauly, D. (eds). 2008. Veritabanı, www.fishbase.org.FishBase

Balık türleri, tehdit


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Balık türleri, R., Pauly, D. (eds) Froese dayanmaktadır. 2008. Tehdit altındaki türlerin IUCN tehlike altındaki türler olarak, hassas, nadir, tehlike belirsiz sınıflandırılmış sayısı veya yetersiz bilinen.

Yorumlar:

Notlar: Tüm anketler www.enterprisesurveys.org.dan bulunabilir Metodoloji sayfasında belirtildiği gibi Kurumsal Anket yöntemi kullanılarak uygulanmıştır

Yöntem: Kritik Tehlikedeki türler (CR), Tehlikede (EN) veya Hassas (VU) olarak değerlendirilen tehdit altındaki türler olarak adlandırılır. Tehdit altındaki Türlerin Korunması için Uluslararası Birliği Doğa (IUCN) Kırmızı Liste ve küresel ayar milli türler hakkında bilgi toplar ve dağıtır. tehdit altındaki türlerin n Oranı sadece daha fazla tamamen değerlendirilmiş gruplar için (türlerin yani, >90% değerlendirilir) bildirdi. Ayrıca, her bir grup için tehdit altındaki türlerin rapor yüzdesi olası değerler alt ve üst tahminleri ile sınırlı aralığında iyi bir tahmin olarak sunulmuştur: n Düşük tahmin = % tehdit kaybolmamış türler eğer tüm Verileri Eksik olmayan türler tehdit altında, yani, (CR + EN + VU) / (toplam değerlendirdi - EX) n en İyi tahmin = % tehdit kaybolmamış tür Veri Eksik türler aynı derecede tehdit olarak yeterli veri türleri, örneğin, (CR + EN + VU) / (toplam değerlendirdi - EX - DD) n Üst tahmin = % tehdit kaybolmamış türler ise tüm Veri Eksik türler tehdit altında, yani, (CR + EN + VU + DD) ekoloji ve habitat tercihleri, tehdit ve koruma eylem (toplam değerlendirdi - EX) / n-Ek bilgiler de Kırmızı Listesi sürecin bir parçası olarak harmanlanmış değerlendirilir.

Kaynak: Froese, R., Pauly, D. (eds). 2008. Veritabanı, www.fishbase.org.FishBase

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Çevre: biyolojik çeşitlilik ve korunan alanlar