Anne ölüm oranı (ulusal tahmin, 100.000 canlı doğumda) Kaynak: UNICEF, Devletin Dünya Çocuklarına, Childinfo ve Nüfus ve Sağlık Araştırmaları.

Anne ölüm oranı (ulusal tahmin, 100.000 canlı doğumda)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Anne ölüm oranı gebelik hamile veya 100.000 canlı doğumda gebelik sonlandırma 42 gün içinde ise nedenler yüzünden hayatını kaybeden kadınların sayısı.

Yorumlar: Mal ithalatı hisse Sınıflandırılmamış ticaret nedeniyle yüzde 100 miktar olmayabilir.

Notlar:

Yöntem: Üreme sağlığı, fiziksel ve zihinsel durumu iyi olmak, üreme sistemi fonksiyonları ve süreçleri ile ilişki içindedir. Elde üreme sağlığı anlamı, gebelik ve doğum, güvenli ve etkili doğum kontrolü sırasında eğitim ve hizmetleri ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların önlenmesi ve tedavisi vardır. Gebelik ve doğum komplikasyonları ölüm önde gelen nedenidir ve gelişmekte olan ülkelerde üreme yaşındaki kadınlar arasında sakatlık vardır. Anne ölüm n oranları neden özgü diğer birçok ölüm olarak genellikle bilinmeyen güvenilirlik, göstergeler. Nüfus ve Sağlık Araştırmaları gibi ev anketler kız yaşıyanlar hakkında katılımcıların sorarak anne ölümlerini ölçmek için. Bu yöntemin ana dezavantajı üreten maternal mortalite tahminleri, anketten önceki 12 yıl ya da öylesine için onları son değişiklikleri izleme veya müdahalelerin etkisini gözlemlemek için uygun hale ait. Ayrıca, anne ölümleri ölçüm hataları birçok çeşit tabidir. Hatta hayati güvenilir kayıt sistemleri ile yüksek gelirli ülkelerde anne ölümlerinin sınıflamaya ilişkin hata olmuştur ciddi bir küçümseme yol bulunmuştur. anne ölüm oranları n ulusal tahminler ulusal anketler, hayati kaydı ve izleme verilerine dayanarak ya da toplum ve hastane kayıtlarından elde edilmiştir.

Kaynak: UNICEF, Devletin Dünya Çocuklarına, Childinfo ve Nüfus ve Sağlık Araştırmaları.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Sağlık: Üreme Sağlığı