ARALIK alternatif dönüşüm faktörü (Milli Para Birimi başına ABD doları) Kaynak: Uluslararası Para Fonu (IMF), Uluslararası Mali İstatistikler, Dünya Bankası çalışanlarının tahmin hakkı vardır.

ARALIK alternatif dönüşüm faktörü (Milli Para Birimi başına ABD doları)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: DEC alternatif dönüşüm faktörü temel yıllık döviz kuru Dünya Bankası Atlas yöntemi için kullanılır. Bir kural olarak, resmi döviz kuru IMF Uluslararası Finansal İstatistikleri rapor (hat rf). İstisnalar diğer iyileştirmeler Dünya Bankası personeli tarafından yapıldığı ortaya çıkar. Dolar başına yerel para birimi cinsinden ifade edilir.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: Dünya Bankası sistematik dönüşüm faktörü olarak resmi döviz kurları uygunluğunu değerlendirir. Alternatif bir dönüşüm faktörü resmi döviz kurunun yabancı para birimi ve işlem gören ürünlerin oranı etkin bir iç işlemler için kullanılan son derece büyük bir farkla ayrılmaya karar olduğunda kullanılır. Bu ülke düzeyinde meta gösterildiği gibi ülkelerin sadece az sayıda için de geçerlidir. Alternatif dönüşüm faktörleri tek yıllık olarak Atlas metodoloji ve Dünya Kalkınma Göstergeleri başka dönüşüm faktörü kullanılır.

Kaynak: Uluslararası Para Fonu (IMF), Uluslararası Mali İstatistikler, Dünya Bankası çalışanlarının tahmin hakkı vardır.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Finans Sektörü: Döviz kuru ve fiyatlar