2005 PPP dönüşüm faktörü, GSYİH (Milli Para Birimi başına uluslararası $) Kaynak: Dünya Bankası, Uluslararası Karşılaştırma Programı veritabanı.

2005 PPP dönüşüm faktörü, GSYİH (Milli Para Birimi başına uluslararası $)


Yayın Tarihi :

Kısa açıklama:

Uzun açıklama: Satın alma gücü paritesi dönüşüm faktörü, bir ülkenin para birimi ABD doları ABD satın almak gibi iç pazarda mal ve hizmetlerin aynı miktarda satın almak için gereken sayısıdır. Bu dönüşüm faktörü GSYİH için. Geçmiş tahminler 2005 kıyaslama yıl sadece sağlanır. Ayrı bir dizi yaygınlaştırılması tahminleri son ICP turda temel mevcuttur.

Yorumlar:

Notlar:

Yöntem: PPP oranları geleneksel fiyat endeksleri zamanla gerçek değerler karşılaştırıldığında, izin gibi standart bir ölçü ülkeler arasında harcama gerçek düzeylerinin karşılaştırılması izin vermeyecek. n PPP oranları aynı anda çok sayıda ülke arasındaki benzer mal ve hizmetlerin fiyatları karşılaştırarak hesaplanır. En son turun fiyatı araştırmalara göre, Uluslararası Karşılaştırma Programı (ICP) 2005, 146 ülke ve bölge katıldı, Çin dahil ilk defa, Hindistan yana ilk defa 1985, hemen hemen tüm Afrika ülkeleri. PPP dönüşüm faktörler üç kaynaktan geliyor. Yüksek ve üst orta gelirli 47 ülke için dönüştürme faktörleri işbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Ekonomik için Eurostat ve Örgüt tarafından sağlanır. Kalan 2005 ICP ülkeler için PPP tahminler her ekonomi ve ABD arasındaki göreli fiyat değişiklikleri için hesap 2005 ICP kıyaslama sonuçları, yaygınlaştırılması. GSYİH dönüşüm faktörü için ekstrapolasyon GSYİH örtülü endeksleri kullanır. 2005 ICP tura katılan ülkeler için, PPP tahminleri izafi istatistiksel bir model kullanıyor.

Kaynak: Dünya Bankası, Uluslararası Karşılaştırma Programı veritabanı.

Baz period:

Alakalı Linkler: 0

Üst başlık: Ekonomi Politikası Ve Borç: Satınalma gücü paritesi